Teslimiyet (2010)

Ana karakterlerinin trans olması ve oyuncu kadrosunun gerçek trans bireylerden oluşması ile Türkiye’de bir ilk; Teslimiyet.  Film, Tarlabaşı’nda yaşayan 4 trans bireyin seks işçiliği yaparak hayatta kalmaya çalışmalarını işlemektedir. Evin en küçüğü Sanem (Didem Soylu) bir gün beyaz atlı prensin gelip onu kurtaracağı hayalini kurarken, mahalleye yeni taşınan Gökhan’ı (Kanbolat Görkem Aslan ) farkeder.

Teslimiyet_film_kapağı

İkili arasında sessiz bir ilişki başlar. Sanem hali hazırda zor olan hayatına bir de istemeden karıştığı bir olay eklenmesi ile birlikte çareyi Gökhan’ın yanına kaçmakta bulur. Bundan sonra zor bir yol onları beklemektedir çünkü Gökhan yavaş yavaş Sanem’in cinsel kimliğini ve hayatına dair aldığı kararları sorgulamaya başlayacaktır.

8ba4871f

Senaryosunu Emre Yalgın ve Zeynep Özcan’ın yazdığı, yönetmenliğini Emre Yalgın’ın üstlendigi Teslimiyet’in Selanik Film Festivali’nin Balkan Fonu bölümünde ilk dörde girerek, 10 bin Euro ödül kazandığını ve filmin de bu ödül sayesinde çekilebildiğini de belirtmekte fayda var.

Melek Bal

melek

Bir Yanıt Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s