The Secrets (2007)

Erkeklerin dünyasında var olmaya çalışan kadınlar, kimliğini ve kendini bulmaya çalışma, geçmişte yapılan hatalardan arınma mücadelesi gibi pek çok farklı başlığı hakkıyla vermeyi başaran, farklı bir İsrail- Fransa ortak yapımı… En büyük düşü ileride bir kadın haham olmak olan Naomi, babasını ikna ederek ukala din öğrencisi Michael ile gerçekleşecek olan düğününü bir sene erteler ve yalnızca kadınların eğitim gördüğü bir ruhban okuluna gider. İdealist ve ciddi olan genç kız orada, çılgın ve özgür ruhlu Michelle ile tanışır.

locandinazo

Birbirine oldukça zıt bu iki karakterin arkadaşlıkları gelişmeye devam ederken, karşılarına Anouk isimli, aşığını öldürdüğü için 15 sene hapiste yatan ve kanser hastası olan yabancı bir kadın çıkar. Kadın ölmeden önce onun günahlarından temizlenmesine yardımcı olmaları için kızlardan yardım ister. Kadının yardım çağrısına kulak veren Naomi ve Michelle, Anouk’un ruhunun temizlenmesi için Kabala ayinleri düzenlemeye başlayacak ve bu süreçte kendileri ve birbirlerine olan hisleri konusunda pek çok şey öğreneceklerdir.

MCDSECR EC018

Avi Nesher’in başarılı çekimleri ve Ania Bukstein, Michal Shtamler ve Fransız sinemasının ünlü ismi Fanny Ardant’ın oynamaktan ziyade yaşadıkları performanslarının taçlandırdığı, orijinal adıyla “Ha-Sodot”, farklı bir hikayeye şahit olmak isteyen herkesin izlemesi gereken bir yapım…

Erge Özcan

erge

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s