Prayers for Bobby (2009)

“Cemaatlerinizde, Bobby gibi çocuklar var. Siz bilmeseniz de, her “Amin” dediğinizde, sizi dinleyen ve yakında duaları susacak olan çocuklar… Onların Tanrı’ya yakarışları yalnızca anlayış ve kabul görmek için, sevginizi hak etmek için; ama nefretiniz, korkunuz ve “eşcinsellik” kelimesine karşı bilgisizliğiniz, bir gün bu duaların susmasına neden olacak. Bu yüzden, evinizde ya da ibadethanelerde “Amin” demeden önce düşünün. Düşünün ve hatırlayın; bir çocuk sizi dinliyor…”

Prayers_For_Bobby_DVD_Cover_by_BTTFAN1

Hikayesini gerçek bir olaydan almasıyla etkileyicilik boyutu daha da artan; LGBT yakını, arkadaşları olan, bunun da ötesinde, LGBT topluluğunun yaşadığı zorlukları anlayabilmek isteyen herkesin izlemesi gereken bir film, “Prayers For Bobby”. Oğlu Bobby’nin eşcinsel olduğunu öğrenmesi ardından bu gerçeği kabullenemeyen ve hoşgörülü olmak yerine, sözüm ona “hastalığını” iyileştirmesi gerektiği konusunda baskı uyguladığı oğlunun intiharına neden olan bir annenin, Mary Griffith’in yaşadığı pişmanlık ve iç yolculuğun gerçek hikayesini anlatır filmimiz.

Russell Mulcahy’in Leroy Aarons’ın aynı adlı romanından uyarladığı yapım, özellikle Sigourney Weaver ve Ryan Kelley’nin Mary ve Bobby Griffith rollerini canlandırmadaki başarısı ile göz doldurmakta olup izleyiciye etkisi uzun süre hafızalarda kalacak dakikalar sunmaktadır.

Erge Özcan

erge

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s